Przez internet więcej czasu

Dodał

czas3Płatnicy, którzy jeszcze mają możliwość wyboru w tej kwestii (czyli zatrudniający maksymalnie do 5 osób) mogą zdecydować się na przekazanie rocznego rozliczenia na piśmie, lub drogą elektroniczną. Przy tej drugiej opcji mają czas aż do 2 marca. Jeśli zdecydują się na papier, termin upływa z dniem 2 lutego 2015 roku.

Znowelizowana ustawa o PIT [Dz. U. 2012, poz. 361 ze zmianami] przeorganizowuje nieco terminy składania informacji oraz rocznego obliczenia podatku PIT-40 w urzędzie skarbowym. Zmiany dotyczą płatników, którzy zdecydowali się na pozostanie przy papierowej formie przekazywania dokumentacji do skarbówki. Prawo do tego zachowały już tylko przedsiębiorstwa rozliczające do 5 osób w ciągu ostatniego roku podatkowego (w sumie, rzecz nie odnosi się bowiem wyłącznie do stanu zatrudnienia w momencie sporządzania rozliczenia). Kto zatem przekazuje deklaracje i informacje na papierze, musi to zrobić do końca stycznia. Przy e-rozliczeniu termin ten pozostaje bez zmiany, czyli przypada na ostatni dzień lutego.

Ze względu na to, że zarówno ostatni dzień stycznia, jak i lutego wypadają na weekend, terminy te odrobinę się przesuną – odpowiednio na 2 lutego i 2 marca 2015.

Deklaracje i informacje, które mogą być przesyłane do skarbówki elektronicznie, to: PIT-8C, PIT-11, IFT-1/IFT-1R, IFT-2/IFT-2R oraz roczny PIT-40.

Źródło: Podatki 2015, DZIENNIK GAZETA PRAWNA, wydanie I /2015

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Udowodnij, że jesteś człowiekiem *