Coraz mniej czasu na zakup kasy fiskalnej

Dodał

fryzjer1 marca 2015 roku ubiega termin przewidziany przez ustawodawcę na zakup kas rejestrujących dla poszerzonej grupy podmiotów. Szacuje się, że zakupionych zostanie około 70 000 urządzeń.

Od początku tego roku wszedł w życie obowiązek ewidencjonowania przychodów przy użyciu kas fiskalnych dla grup podmiotów, które do tej pory nie były do tego zmuszone. Teraz kasy rejestrujące pojawią się między innymi w gabinetach lekarskich, stomatologicznych, kosmetycznych, fryzjerskich, prawniczych (oprócz notarialnych), jak również w zakładach świadczących usługi naprawy pojazdów. Przy czym nie ma znaczenia wysokość miesięcznych obrotów deklarowana przez podatników.

Każdy podmiot we wskazanej grupie będzie musiał zaopatrzyć się w kasę rejestrującą bez względu na to, jakie faktycznie przychody pozyskuje (zrezygnowano z limitu obrotów w kwocie 20 000 złotych). Dokumentowanie fiskalne ma dotyczyć także towarów i usług, które znajdują się na liście towarów i usług zwolnionych przedmiotowo.

Wprowadzone przepisy mają za zadanie ograniczyć ucieczkę pieniędzy do szarej strefy. Tak przynajmniej wynika z założeń Ministerstwa Finansów, które liczy na zwiększenie wpływów do budżetu na poziomie około 90 milionów złotych. Podobne przekonanie wykazywało ministerstwo podwyższając akcyzę na wyroby spirytusowe. Wówczas do państwowej kasy miało trafić 780 milionów, a tymczasem produkcja alkoholu spadła o 1/3 na skutek obniżenia popytu. Na ten legalny.

Źródło: www.podatki.biz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Udowodnij, że jesteś człowiekiem *