Nieuprawnione parkowanie na miejscu dla niepełnosprawnych będzie słono kosztowało

Dodał

on.2Projekt rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów zmieniającego rozporządzenie w sprawie wysokości grzywien nakładanych w drodze mandatów karnych za wybrane rodzaje wykroczeń przewiduje podwyższenie wysokości mandatów za niektóre wykroczenia, w tym także te wynikające z posługiwania się kartą parkingową dla osób niepełnosprawnych przez podmioty do tego nieupoważnione.

Za zajęcie miejsca parkingowego dla niepełnosprawnych przez pojazd prowadzony przez osobę nieposiadającą do tego uprawnień nakładany będzie mandat karny w wysokości 800 złotych. A przy bezprawnym korzystaniu z karty parkingowej dla niepełnosprawnych liczyć się będzie trzeba z mandatem na poziomie 300 złotych.

Zmiany dotyczyć będą nie tylko korzystania z miejsc parkowania dla niepełnosprawnych, ale również między innymi jazdy quadem bez kasku (100 złotych), poruszania się na rowerze będąc pod wpływem alkoholu (do 500 złotych), a także karania pieszych poruszających się poza terenem zabudowanym bez obowiązkowych elementów odblaskowych (do 100 złotych).

Źródło: Gazeta Podatkowa nr 16/2015 (1161).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Udowodnij, że jesteś człowiekiem *