Jeździec i kierowca mechanik

Dodał

horse2Szykują się zmiany w polskim szkolnictwie zawodowym. Nowelizacja Rozporządzenia w sprawie klasyfikacji zawodów szkolnictwa zawodowego wprowadziła dwa zupełnie nowe zawody, w których wkrótce będzie się kształcić młodzież.

Wychodząc naprzeciw potrzebom sektora transportowego minister infrastruktury i rozwoju zaproponował wprowadzenie nowego kierunku kształcenia w szkołach zawodowych. Będzie to kierowca mechanik. Absolwent zawodówki o tym profilu będzie posiadał umiejętności nie tylko związane z prawidłowym przewozem rzeczy, ale również eksploatacją środków transportu drogowego. A więc Polak potrafi i w dodatku otrzyma na to dokument.

Z kolei na powstanie kierunku „jeździec” w szkołach zawodowych duży wpływ miała ingerencja ministra sportu, który widzi w tym przyszłość dla polskich sportów konnych, ale też doskonałe przygotowanie do pracy w innych zawodach, gdyż ramy programowe mają uwzględniać nabycie umiejętności związanych z jeździectwem rekreacyjnym, ale też użytkowaniem koni o przeznaczeniu służbowym i wyścigowym oraz elementy hipoterapii. Otwiera to, jak widać różne drogi kariery przed miłośnikami koni.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna, nr 22 (4125)/2015.

Podstawa prawna: Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 6 listopada 2015 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie klasyfikacji zawodów szkolnictwa zawodowego Dz. U. 2015, nr 0, poz. 1873

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Udowodnij, że jesteś człowiekiem *