Można składać wnioski o wsparcie dla „małego przetwórstwa”

Dodał

eggsOd 29 września do 28 października 2016 r. można ubiegać się o dofinansowanie w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 z poddziałania „wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój”.

Pomoc można uzyskać na rozpoczęcie działalności gospodarczej dotyczącej przetwarzania produktów rolnych. Trzeba, zatem zarejestrować ten typ działalności, ale jest możliwe, aby tego dokonać dopiero po sfinalizowaniu umowy o przyznanie wsparcia z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji rolnictwa. Dofinansowanie ma dotyczyć przetwórstwa owocowo-warzywnego, mleka, jaj, mięsa, zbóż i ziemniaków oraz miodu, konopi i lnu, a także roślin wysokobiałkowych i oleistych.

Jako koszty kwalifikowalne uznawane będą między innymi koszty i wydatki związane z budową i modernizacją zabudowań użytkowanych przy prowadzonej działalności przetwórczej, kupno i montaż instalacji służących do procesów przetwarzania i magazynowania ( maszyny i urządzenia), kupno aparatury kontrolnej i pomiarowej, jak również sprzętu związanego z poprawą środowiska?

Do kosztów nie kwalifikowalnych zaliczane będą natomiast koszty ponoszone w związku nabyciem środków transportu używanych urządzeń, maszyn bądź sprzętu.

Szczegółów odnośnie reguł przyznawania dofinansowania można szukać w rozporządzeniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania oraz wypłaty pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Formularze wniosków i załączniki są do pobrania na stronie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa: www.arimr.gov.pl

Podstawa prawna: rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi (Dz. U.2015, Poz.1581 ze zmianami)

źródło: Gazeta Podatkowa 77 (1327)/2016

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Udowodnij, że jesteś człowiekiem *